Späť na aktuality

Hneď pri našej prvej účasti na medzinárodnom festivale potápačských filmov v českom Tachove sme dosiahli obrovský úspech.

Kráľovná Karpát bola medzinárodnou porotou 33. ročníka PAF Tachov ocenená ako víťaz kategórie profesionálne filmy. Samozrejme, že mám obrovskú radosť, pretože PAF má dlhoročnú tradíciu a patrí medzi najvýznamnejšie svetové potápačské festivaly. Ale neteší ma len víťazstvo, ale aj uznanie za spracovanie témy, ktoré sa mi počas festivalu dostalo od viacerých českých a slovenských tvorcov. Oni vedia najlepšie posúdiť, v akých náročných podmienkach film vznikal a aké veľké úsilie bolo treba vynaložiť.

Som vďačný množstvu ľudí, ktorý sa na výrobe filmu podieľali, alebo mi pomáhali v teréne. Mojim novým priateľom z Oravy a z Martina, ale aj autorovi skvelej hudby Jankovi Ančicovi, ktorý napokon dostal prednosť pred Davidom Gilmourom z Pink Floyd, či spoluautorom, ktorí mali na starosti technické spracovanie filmu. A samozrejme rodine a mojím potápačským druhom, ktorí mali pre mňa pochopenie, keď som kvôli prácam na filme nemohol ísť na safari na Maldivy.

S hrdosťou a vďakou Jaroslav Blaško

//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/KKVitazomPAFu.jpeg
//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/PAF_Tachov03.jpeg
//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/PAF_Tachov05.jpeg
//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/PAF_Tachov06.jpeg