Späť na aktuality

Milan Junior Musil získal ocenenie Priateľ planéty

ss8. marca 2019

08.03.2019

Milan Junior Musil sa stal prvým „Priateľom planéty“.

„Priateľ planéty“ je ocenenie, ktoré sme sa rozhodli udeľovať tým, ktorí stáli pri zrode vzácnych filmových scén, príbehov, či inak podali pomocnú ruku pri realizácii projektu „Požičaná planéta“. Cieľom je, aby vznikol klub priateľov planéty, aby sme aj touto formou poodhalili dlhú cestu pri realizácii projektu a pripomenuli si množstvo vzácnych ľudí, ktorý sa o jeho vznik zaslúžili.

Niekoľkými filmami (Plač veľrýb, Obeť, Kód draka) ma nielen sprevádzal, ale mal veľmi dôležitý podiel na tom, že vôbec vznikli, môj český priateľ Milan Musil, ktorého všetci voláme Junior a ktorý žije v ďalekej Indonézii.

Junior nám vždy dokázal sprostredkovať nielen tie najúžasnejšie potápačské scény, ale aj množstvo stretnutí s domorodcami, ktorých nielen dobre pozná, ale má aj ich rešpekt. Aj vďaka tomu sme sa dostali na lov s lovcami vorvaňov na ostrove Lembata v dedine Lamalera, do bezprostrednej blízkosti varanov na ostrovoch Komodo a Rinca, filmovali žralokov veľrybích vo vodách ostrova Papua, či realizovali desiatky ponorov a nafilmovali desiatky, ak nie stovky hodín unikátnych filmových záberov pri spoločnom potápaní.

Je preto logické, že ocenenie „Priateľ planéty“ s poradovým číslom 1 získal práve Junior. Bol som nesmierne hrdý, keď som mu ho odovzdával a nesmierne šťastný z toho, akú prejavil Junior radosť a ako si to ocenenie váži.

Ešte raz: „Juni vďaka a želám všetko najlepšie tebe aj celej tvojej rodine!“

//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/Ocenenie_Priatel_planety_ziskal_Milan_Junior_Musil_01-1.jpeg
//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/Ocenenie_Priatel_planety_ziskal_Milan_Junior_Musil_02-1.jpeg
//pozicanaplaneta.eazy.sk/wp-content/uploads/2021/10/Ocenenie_Priatel_planety_ziskal_Milan_Junior_Musil_03-1.jpeg